FAQ

Co je důležité vědět před masáží a kdy je lepší se masáži vyhnout? Nebojte se nás na cokoliv zeptat.
Na recepci nebo telefonním čísle můžete sdělit veškeré Vaše obavy, spojené s masáží, případně zdravotní potíže, které máte. Tyto informace jsou velmi důležité, protože je předáme masérkám, které budou přesně vědět, jak s Vámi pracovat, jak vést thajskou masáž, na jaké partie se zaměřit, a jak nejlépe Vám od potíží pomoci.

Nejčastější dotazy

Kdy masáž není vhodná?
Nedoporučujeme, aby na masáž chodili lidé s hojícími se zlomeninami, při zranění kůže, při diabetes, při potížích s vysokým krevním tlakem nebo při onemocnění rakovinou. Masáž totiž urychluje proudění krve v těle a mohlo by dojít k urychlení průběhu nemoci.
Zároveň byste neměli být pod vlivem alkoholu, návykových látek nebo těsně po jídle.
Masáž rovněž není vhodná u žen první dva dny menstruace.

Je třeba hlásit zdravotní omezení a bolavá místa?
Aby se docílilo opravdového a blahodárného účinku masáže, je pro nás důležité vědět, jaké potíže máte. V našem salónu se budeme o tyto informace zajímat a předávat je masérkám.

Jak často by měl člověk chodit na thajskou masáž?
Pokud se jedná o zdravotní prevenci, doporučujeme alespoň jednou za čtrnáct dní. Jestliže máte nějaký konkrétní zdravotní problém, doporučujeme častější návštěvy, ideální interval je jednou až dvakrát týdně.

Může thajská masáž bolet?
Ano, thajská masáž bolet může. Představte si, že máte blok například v zádech nebo natažený sval, jeho hnětení a napravování potom samozřejmě může bolet. Bolest je naopak signálem, že se v těle něco děje a sval se uvolňuje, odeznít může večer nebo i druhý den, ale není to známka špatně prováděné masáže. Pokud jdete na thajskou masáž z preventivních důvodů a s žádným problémem, thajská masáž většinou nebolí.

Lze thajskou masáž specializovat na určitou část těla?
Tradiční thajská masáž je celotělová. Ale pokud máte například problém se zády, lze masáž více zaměřit na tuto oblast. Pokud však přijdete na masáž z preventivních důvodů, je lepší zaměřit se na celé tělo.

Čím se liší thajská masáž od masáže klasické?
Především v účinku. Zatímco klasická masáž se soustřeďuje na jednu nebo několik svalových skupin, thajská se věnuje celému tělu. Působí na víc svalů najednou a protahuje se celé tělo. Thajská masáž navíc pracuje s reflexními a akupresurními body, o kterých Thajci věří, že mají vliv na celkové zdraví člověka. Stlačováním těchto bodů totiž proudí energie celým tělem.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 
 

Boženy Němcové 1766, Sokolov 35601